Czystek vs imbir na odchudzanie – czy ma to sens?

[kkstarratings]Sposobów na odchudzanie może być dosłownie tyle samo co ludzi na świecie, ale oczywiście ogromna część z różnorodnych, domowych porad w sieci, ma niewiele wspólnego z faktycznym procesem odchudzania.

Nie jest tajemnicą również to, że same składniki wspomagające odchudzanie, a więc różnego rodzaju zioła i rośliny, nie będą w stanie zdziałać zbyt wiele jeśli sami nie zaczniemy zmieniać naszych żywieniowych nawyków czy też po prostu zażywać każdego dnia większej ilości ruchu.

Przechodząc jednak do sedna sprawy, to na pewno wiele informacji można dzisiaj znaleźć o takich roślinach jak czystek czy imbir, które polecane są osobom odchudzającym się, na diecie, jako świetne wsparcie przy odchudzaniu.

Obie rośliny najczęściej spożywane są w postaci herbaty, gorącego naparu opartego właśnie o świeży czystek i imbir. Czy warto pić taką herbatkę i czy naprawdę można z jej pomocą szybciej chudnąć?

Imbir i czystek to przede wszystkim wzmocnienie naszego organizmu

Imbir

Zanim przejdziemy do kwestii odchudzania warto wspomnieć kilka słów o tym, że nawet jeśli nie zauważymy wielkich efektów odchudzania podczas picia naparu z obu roślin, to na pewno nie stracimy, gdyż zarówno czystek, jak i imbir są składnikami od starożytności znanymi człowiekowi jako źródło niesamowitych właściwości dla ludzkiego zdrowia.

Obie rośliny wykazują bardzo dobrze działanie bakteriobójcze, wzmacniając odporność naszego organizmu. Napary będą regulowały ciśnienie krwi, trawienie, poprawiały pracę jelit, działały pozytywnie na serce, odmładzały, dodawały energii życiowej…sporo tego, prawda? A w rzeczywistości to dopiero wierzchołek góry lodowej pozytywnego oddziaływania obu roślin na ludzki organizm.

Pamiętajmy jednak o tym, że wszystko jest dla ludzi, ale pod warunkiem sensownego dawkowania. Wszystko co w nadmiarze szkodzi i nie od dzisiaj wiadomo, że przecież alkohol nie musi być trucizną jeśli stosuje się go w sensownych dawkach.

Tak samo będzie z czystkiem oraz imbirem. Obie te rośliny z powodzeniem możemy wykorzystać do przygotowywania zdrowotnych naparów do picia, ale nie przesadzajmy z ich dawkowaniem.

Co z tym odchudzaniem?

Dobrze, wiemy już, że czystek i imbir naprawdę mają poważną moc dla zdrowia naszego organizmu i świetnego samopoczucia, ale co z odchudzaniem?

O ile czystek przede wszystkim wspomaga odchudzanie poprzez oczyszczanie naszego organizmu, a więc poprawę pracy jelit oraz trawienia, tak imbir wykazuje działanie polepszające trawienie oraz przede wszystkim przyspieszające przemianę materii. To z tego powodu jest on polecany dla osób odchudzających się, ale nie spodziewajmy się cudów.

Lepiej tutaj sprawdzi się chociażby suplement diety African Mango, przygotowany z dość rzadko występującego owocu mającego wpływ nie tylko na szybszą przemianę materii, ale także na zmniejszenie łaknienia.

Jest to ważne szczególnie w przypadku osób mających problemy z motywacją do niepodjadania pomiędzy posiłkami. Zmniejszone łaknienie ułatwia trzymanie się własnego postanowienia.

Jak przygotować napar z czystka lub imbiru?

Przygotowanie herbatki do picia z czystka czy imbiru nie stanowi większego problemu i wystarczą rzeczy, które zazwyczaj mamy w domu. W dwóch szklankach wrzątku zaparzamy sobie łyżkę suszu z czystka bądź też naprawdę niewielki (około 2cm) kawałek imbiru.

Całość parzymy maksymalnie 10 minut i już mamy gotowy napój do picia. Dla poprawy smaku można dodać plasterek cytryny i łyżkę miodu, jeśli ktoś lubi słodzić, który będzie zdrowszy niż zwykły cukier.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze i opinie:

  1. Takie herbatki są super na zimowe czy jesienne wieczory, super pachną, są cieplutkie i przepyszne. Kto by pomyślał, że w tak miłym nastroju można chudnąć 😉

    Odpowiedz
  2. bardzo mnie ten czystek ciekawi, bo nie próbowałem. Ktoś stosował może?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz