Zdrowe odchudzanie – ocet jabłkowy vs olej kokosowy

[kkstarratings]Osoby usilnie poszukujące w sieci informacji o naturalnych sposobach na odchudzanie na pewno nie raz zetknęły się z informacjami o zbawiennym działaniu octu jabłkowego czy oleju kokosowego.

Mało tego, popularność obu tych rzeczy stale rośnie i dlatego czas najwyższy przyjrzeć się tematowi dokładnie i sprawdzić, czy naprawdę poprzez ocet jabłkowy oraz olej kokosowy można pozbywać się tej nieestetycznej oponki.

Olej kokosowy – jakim cudem tłuszcz może redukować tłuszcz?

Olej kokosowy

Zaczniemy może od oleju kokosowego, gdyż informacje o pozytywnym jego wpływie na proces odchudzania wydają się być absurdalne. Na zdrowy rozsądek olej kokosowy jest przecież tłuszczem, a spożywając tłuszcz tylko pogłębiamy swoje problemy z nadwagą.

Wbrew pozorom ludzie bardzo długo tak właśnie myśleli, a rewolucja nastąpiła zupełnie przypadkiem, kiedy to farmerzy postanowili tuczyć trzodę chlewną olejem kokosowym, a ta zamiast tyć zaczęła chudnąć…Należy bowiem rozgraniczyć tłuszcze syntetyczne, chociażby margaryny, od naturalnych, a więc właśnie oleju kokosowego.

Kilogram margaryny to dawka około 9 tysięcy kalorii, kiedy taka sama ilość oleju kokosowego wzbogaci nasz organizm o niecałe 6 tysięcy kalorii, różnica jest kolosalna.

Sekret działania oleju kokosowego polega na tym, że spożywając go już uzupełniamy swoje zapotrzebowanie na energię, ale składnikiem naturalnym, przez co mniej jemy innych posiłków. Dodać należy tutaj również, że olej kokosowy, w przeciwieństwie do tłuszczy syntetycznych, nie odkłada się w organizmie, jest całkowicie spalany.

Aby zauważyć jego pozytywne aspekty należy jednak pamiętać o tym, aby kupować olej kokosowy tłoczony na zimno, nie poddawany żadnym dodatkowym obróbkom. Wypicie 3 razy dziennie po jednej łyżce oleju będzie idealnym sposobem na ułatwienie sobie procesu odchudzania.

Co jest takiego niesamowitego w occie jabłkowym?

Ocet jabłkowy na odchudzanie?

Sprawa oleju kokosowego jest już wyjaśniona, ale co z jabłkowym octem? Co takiego może posiadać w sobie, że wspomaga nasze odchudzanie, a do tego przede wszystkim czy jest on bezpieczny dla zdrowia?

W tym przypadku sprawa jest już nieco bardziej skomplikowana. Ocet jabłkowy sam w sobie nie dostarcza nam energii i absolutnie nie ma wpływu na przemianę materii, ale za to świetnie oczyszcza organizm i normuje pracę jelit. Oprócz tego ma on również świetny wpływ na regulowanie poziomu cukru we krwi.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nieregularne spożywanie posiłków, a jest to dzisiaj typowe, przekłada się na jeszcze większy apetyt na jedzenie niezdrowie, a do tego słodycze. Wypicie 1-2 łyżek octu jabłkowego dziennie naprawdę może nam pomóc w procesie odchudzania.

Ocet jabłkowy dodatkowo jest niesłychanie wręcz bogatym źródłem różnorodnych witamin, a więc stosując go codziennie zadbamy również o swoje dobre zdrowie.

Przy occie należy jednak stosować umiar. Znajduje się w nim sporo niezdrowego dla naszego zdrowia alkoholu, a i niebezpiecznego jeśli prowadzimy pojazdy. Wspomniana wcześniej dawka octu nie zrobi nam krzywdy, ale absolutnie nie wolno jej zwiększać.

Suplementy diety także na pewno pomogą

Buteleczka African Mango

Swoją dietę warto jednak zawsze wzbogacać także o suplementy diety, które dostarczają ściśle określonej, idealnej dawki różnorodnych składników mających wpływ na wiele parametrów funkcjonowania naszego organizmu.

Dobrym przykładem jest tutaj suplement diety African Mango, który oczyszcza organizm, ale także wpływa na metabolizm oraz na dużo mniejsze łaknienie. Poprzez mniejszy apetyt na pewno łatwiej nam będzie wytrwać w postanowieniach związanych z dietą.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze opinie i komentarze w temacie: (dodaj swój)

  1. ocet jabłkowy jest paskudny, próbowałam, ale szybko się poddałam. O oleju kokosowym nie słyszałam i tego chętnie spróbuje, na pewno będzie smaczniejszy.

    Odpowiedz
  2. generalnie ocet jabłkowy dodaję czasem do potraw, wtedy ma przystępną formę, picie tak łyżką to nie bardzo 😉

    Odpowiedz
  3. Stosowałam i olej kokosowy i ocet jabłkowy. Niestety, nie należy to do przyjemności. Mianowice mówię tutaj o piciu ich. Teraz rozglądam się za jakimś dobrym preparatem na wspomaganie odchudzania. Widzę, że w treści artykułu wspomniano o suplemencie African Mango. Może ktoś coś więcej napisać na temat jego. Zaznaczam, że interesują mnie wypowiedzi tylko osób, które go zażywały!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz