Domowe sposoby na trądzik – które najlepsze? Obalamy mity!

[kkstarratings]Walka z trądzikiem na pewno nie jest łatwa i często mówi się o tym, że musi ona być bardzo kosztowna. To prawda, że częste wizyty u dermatologów, kupowanie dobrych kremów, toników i innych rzeczy może kosztować ogromne pieniądze, ale w wielu przypadkach okazuje się, że wystarczą nam zwykłe domowe sposoby na pozbycie się trądziku, które kosztują ułamek tego co wydamy na kosmetyki.

Oczywiście przy trądziku zawsze ważna jest odpowiednia higiena skóry i domowe sposoby mogą okazać się nieskuteczne na wyjątkowo intensywną formę trądziku, ale na pewno nie zaszkodzi nam spróbować. Jak radzić sobie z problemem cery trądzikowej domowymi sposobami?

Maseczki z miodu lub białek

Maseczka? To może pomóc!

Domowym sposobem możemy chociażby przygotować sobie lecznice maseczki, które będą bezpieczne, kosztując nas przy okazji dosłownie grosze. Jedną z nich jest maseczka z białek, będących naturalnym źródłem bardzo wartościowych witamin oraz minerałów. Do jej przygotowania potrzebne nam będzie nie tylko białko, ale także trochę soku ze świeżo wyciśniętej cytryny.

Białka należy dokładnie ubić, a następnie dodać trochę soku z cytryny, która doskonale wysusza skórę i działa antybakteryjnie. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na twarz i trzymamy przez około 10 minut.

Przeciwbakteryjne i antyzapalne działanie ma także miód, który wiele osób posiada w domu i z  niego też można wykonać świetną maseczkę na trądzik. Miód nakładamy na twarz w swojej pierwotnej formie, bez dodatkowego przygotowywania. Taką maseczkę należy trzymać na twarzy około 20 minut, a później zmyć letnią wodną.

Cebula działa bardzo bakteriobójczo

Cebula na trądzik?

Innym, bardzo znanym sposobem, jest wykorzystanie cebuli do pozbycia się najbardziej nieestetycznych wyprysków na twarzy. Wadą tego rozwiązania jest niestety brzydki zapach tego warzywa, przez co cebulową kurację zaleca się stosować przede wszystkim na noc.

Tutaj nie potrzeba wiele, gdyż musimy po prostu wykroić z cebuli kilka plasterków. Wartym podkreślenia jest fakt, że antybakteryjnie działa nie tyle cebula, co sok z niej. Dobrze jest więc kawałki cebuli mocno zgnieść, a i nawet trochę podgrzać, aby uwolnić związki eteryczne. Zagniecionymi kawałkami cebuli po prostu smarujemy miejsca zmian na skórze.

Uwaga na pastę do zębów

Ostrożnie z pastą do zębów!

Przy okazji omawiania znanych sposobów domowych na walkę z trądzikiem warto wspomnieć kilka słów o paście do zębów. Osoby walczące od lat z trądzikiem na pewno nie raz spotkały się już z opinią, że najlepszym lekiem na trądzik jest właśnie pasta do zębów, która pozwala pozbyć się wyprysku dosłownie w kilka minut.

Tak, to prawda, ale jest to rozwiązanie doraźne, którego absolutnie nie można stosować regularnie. Pasta do zębów, a w zasadzie zawarty w niej fluor, wielokrotnie bardziej wysusza skórę niż alkohol.

Stosując ją regularnie zwyczajnie zniszczymy skórę i tylko bardziej pogłębimy problem. Pasta może stanowić ratunek w momencie, gdy wybieramy się na ważne spotkanie, a na twarzy rośnie nam dioda, ale i tak starajmy się unikać wykorzystania pasty, a jeśli już musimy to jedynie pasty bez żadnych dodatków zapachowych, ziołowych i tym podobnych.

Opakowanie suplementu Nonacne

Dobrze jest sięgać także po produkty lecznicze

Pamiętajmy o tym, że stosując domowe metody walki z trądzikiem tylko łagodzimy skutki, a nie leczymy samego problemu. Warto więc zawsze wspomagać swój organizm w walce z trądzikiem, który z całą pewnością jest mało przyjemną chorobą.

Doskonałym wsparciem może być tutaj suplement Nonacne, dostępny w tabletkach do połykania, który z jednej strony pomaga walczyć ze skutkami trądziku, ale z drugiej strony reguluje politykę hormonalną zwalczając problem od środka.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze i opinie:

  1. z tą pastą do zębów to prawda, kiedyś zrobiłam sobie krzywdę, nie polecam

    Odpowiedz
  2. Maseczka z cynamonu jest genialna ludzie, trochę piecze na początku, ale naprawdę oczyszcza świetnie skóre.

    Odpowiedz
  3. ktoś może używał tego Nonacne? Zainteresowało mnie bo o ile radzę sobie z usuwaniem trądziku, tak ten ciągle mi powraca…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz