Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie – na które się zdecydować?

[kkstarratings]Rynek pełny jest dzisiaj różnorodnych suplementów diety na odchudzanie, ale w sieci bez problemu znajdziemy także przepisy na diety czy różnego rodzaju napary, które mają nam ułatwić cały proces odchudzania.

Nie da się jednak ukryć tego, że najlepsze efekty osiągniemy tylko wtedy, gdy zmienimy swój dotychczasowy tryb życia i będziemy zażywali większej ilości ruchu.

Bardzo często spędzamy długie godziny w biurach, podróżujemy samochodami, w domu leżymy na kanapie przed telewizorem, a i na urlopie często nie mamy ochoty robić nic innego poza leżeniem.

Uprawianie sportu to najlepsze co można zrobić w takiej sytuacji, ale tutaj ważna uwaga. Wszystko należy robić z głową, a więc bardzo stopniowo zwiększać intensywność naszych treningów.

Jeśli do tej pory większa aktywność fizyczna była nam obca to zacznijmy nawet od samych spacerów. Świetnym pomysłem może być znalezienie nowego domownika, pieska, który niejako zmusi nas do codziennych spacerów i wyrobi w nas dobre nawyki, a przy okazji zyskamy przecież najlepszego przyjaciela człowieka.

Rower może zapewnić najwięcej radości

Jazda na rowerze? Jeden z najlepszych wyborów!

Spośród polecanych sportów na odchudzanie i dobre zdrowie jest dzisiaj bieganie, sport który stał się swoistą modą, ale nie ukrywajmy, większości z nas bieganie nie będzie sprawiało przyjemności i nie można poddawać się powszechnej modzie na siłę, robiąc coś wbrew sobie.

Dużo ciekawszym rozwiązaniem będzie tutaj jazda na rowerze. Jeśli nie mamy swojego jednośladu to nowy, do jazdy rekreacyjnej, bez problemu zakupimy za kilkaset złotych, a i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić sobie rower używany w przyzwoitym stanie technicznym.

Jazda na rowerze ma tak naprawdę same zalety. Podczas niej pracuje większość naszych mięśni, ale forma uprawiania sportu sprawia, że wysiłek nie jest bardzo męczący i przy odpowiednim dobraniu tempa i tras będzie on dla nas czystą przyjemnością.

Podczas jazdy na rowerze można swobodnie podziwiać otaczająca nas przyrodę, wybierać się na jazdę z rodziną czy znajomymi i konwersować, a do tego odkrywać nowe tereny dookoła własnego miasta. Intensywność jazdy na rowerze zwiększamy wraz z biegiem czasu. Początkowo wybieramy się na krótkie trasy, aby wraz z nabywaniem kondycji nieco je wydłużać.

Basen, a może siłownia?

Siłownia pozwoli Ci także zbudować masę mięśniową

Innym ciekawym rozwiązaniem jest regularne chodzenie na basen czy na siłownię. Pływanie to zdecydowanie jedna z najlepszych form aktywności fizycznej, podczas której dosłownie pracują wszystkie nasze mięśnie, a przebywanie w wodzie sprawia, że nie mamy tego dyskomfortu związanego z poceniem się.

Z drugiej strony są siłownie, gdzie pod okiem doświadczonych trenerów możemy stopniowo poprawiać swoją kondycję, zwiększać intensywność treningów i tym samym nie tylko chudnąć, ale także wpływać pozytywnie na swoje zdrowie.

Tutaj jednak ważna uwaga, wybierając opcję siłowni czy basenu naprawdę polecamy natychmiast zakupić sobie karnet wstępu. Dlaczego? Większość ludzi, kiedy za coś zapłaci, już otrzymuje motywator do korzystania z tego, bo przecież szkoda żeby się zmarnowało.

Wybierając się na basen czy na siłownię z doskoku będziemy regularnie odnajdywali sobie miliony wymówek, aby tego dnia jednak nie pójść.

Sport, dieta i suplementacja

Oczywiście myśląc o sporcie nie możemy zapominać również o zmianie nawyków żywieniowych. Dobrej diety naprawdę nie znajdziemy w internecie. Każdy z nas jest inny, organizm może reagować inaczej, a więc najlepszym sposobem jest wybranie się do dietetyka.

Warto również stosować suplementy diety. Chociażby suplement African Mango, którymi ostatnimi czasy zdobywa coraz lepsze opinie, a który poprawi nam przemianę materii, a więc zapewni dodatkową energię do uprawiania sportu, a przy tym zmniejszy łaknienie i wyreguluje ciśnienie krwi. W ten sposób na pewno dużo szybciej zrzucimy zbędne kilogramy.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze opinie i komentarze w temacie: (dodaj swoją)

  1. Taaak, zdecydowanie rower, ja nie wyobrażam sobie życia bez niego.

    Odpowiedz
  2. E tam takie gadanie, że bieganie to moda. Mnie tam sprawia to ogromną przyjemność i każdemu mogę polecić, trzeba tylko przełamać się na początku.

    Odpowiedz
  3. Polecam miejskie siłownie, dzisiaj pełno ich na skwerach i w parkach, lepsze to niż ćwiczenie w śmierdzących potem pomieszczeniach 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz